Na malowniczym zbiorniku „Tęczak” trwa XIX Cypriniada Doliny Karpia, organizowana przez Zatorskie Towarzystwo Wędkarskie. Wydarzenie stanowi Małopolską Inaugurację Sezonu Wędkarskiego i co roku przyciąga miłośników wędkarstwa oraz mieszkańców regionu.
W inauguracji udział wzięli Iwona Gibas - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Burmistrz Zatora - Szymon Matyja. Podczas wydarzenia podkreślano znaczenie turystyki wędkarskiej oraz ogromne zaangażowanie lokalnych społeczników w rozwój Doliny Karpia.
– To piękne miejsce i świetnie zorganizowane wydarzenie pokazują, jak dużym atutem regionu i naszej malowniczej Małopolski jest turystyka wędkarska – podkreśliła Iwona Gibas.
Cypriniada odbywa się w dniach 6–10 maja i tradycyjnie otwiera sezon karpiowy w Dolinie Karpia. W tegorocznej edycji uczestniczy 19 dwuosobowych drużyn, które rywalizują o najlepsze wyniki oraz rekordowe okazy ryb.
Wydarzenie jest także okazją do promocji walorów przyrodniczych i turystycznych Gminy Zator oraz integracji pasjonatów wędkarstwa z całego regionu.
Informacja zostanie zaktualizowana po zakończeniu zawodów i ogłoszeniu oficjalnych wyników XIX Cypriniady Doliny Karpia, a teraz zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.
Foto: UM Zator, Biuro Prasowe UMWM





















