Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Zimowe wyścigi zatorskich kolarzy 2017-01-05

Nasi kolarze zaliczyli ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w kolarstwie przełajowym. W Katowicach, na bardzo wymagającej i oblodzonej trasie, najlepszy wynik uzyskał nasz junior, zajmując druga lokatę wśród swoich rówieśników. Był też bardzo wysoko sklasyfikowany w kategorii elity. Gabriela Wojtyła zajęła 3 miejsce w kategorii U23 i 5 w elicie Pań. Kolejny młodzieżowiec – Michał, zajął 17 miejsce w elicie i 6 w kat. U23. Wszyscy nasi reprezentanci byli bardzo zadowoleni z trasy, jaką przygotowali organizatorzy. Preferowała ona kolarzy kompletnie przygotowanych pod względem techniki jazdy oraz wytrzymałości i szybkości.  Już jutro, nasi zawodnicy wyjeżdżają do Sławna , gdzie  będą reprezentować Zator podczas jubileuszowych 85tych Mistrzostw Polski w cyclocrossie. Przypomnijmy , że rok temu, w sezonie 2016, zatorski klub zdobył najwięcej medali z wszystkich klubów w Polsce podczas Mistrzostw Polski w Lublinie. Starty naszych zawodników odbędą się w sobotę i niedzielę. Zapowiada się ściganie w arktycznych warunkach. Liczymy na dobry występ naszych zawodników. Choć w tym sezonie przełaje nie są priorytetem, to zatorscy kolarze będą dobrze przygotowani do walki o najwyższe cele.

foto i tekst: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Karol Matyjasik 2017-01-05 13:39