Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Zatorscy lekkoatleci z medalami i rekordami życiowymi podczas mityngu w Krakowie 2016-09-07

W Krakowie, na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego, odbył się Małopolski Mityng Lekkoatletyczny. W zawodach wzięli udział młodzi lekkoatleci z wielu ośrodków z całej Polski. Na starcie stanęli również zawodnicy nowopowstałej sekcji lekkoatletycznej, działającej przy UKS SOKÓŁ Zator. Do Krakowa, w sobotni poranek wyruszyła dwunastoosobowa reprezentacja Zatora. Nasi zawodnicy startowali w wielu konkurencjach, jednak z najlepszej strony pokazali się w biegach sprinterskich i skoku w dal. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Dawid Śliwiński, został on podwójnym złotym medalistą Mityngu, zwyciężając bieg na 60m. i skok w dal. W tym samym czasie, jego brat Michał wygrywał wyścig kolarski w oddalonych o blisko 250km Głuchołazach! Medal brązowy w skoku w dal przypadł również Dawidowi Szymborskiemu, który w Krakowie uzyskał rekord życiowy. Tuż za podium, jednak również z rekordem życiowym w biegu sprinterskim, uplasował się Jakub Kamiński. Do medalu w skoku w dal, trzech centymetrów zabrakło Filipowi Wójcikowi. Mimo spalonych prób w skoku wzwyż, Ilona Dębska mogła się cieszyć z rekordu życiowego w biegu na 100 metrów, z czasem 13,80 zajęła ósma lokatę a do medalu zabrakło zaledwie 0,39s.  Jej siostra Anna, z wynikiem 10,79 została najlepszą zawodniczką ze swojego rocznika w biegu na 60 metrów.  W biegu na 500 i 600 metrów wystartowali Wojciech Wójcik i Karol Jarkowski. Zajęli oni odpowiednio pozycję trzecią i piątą. Szkoda medalowej szansy Ilony Dębskiej w skoku wzwyż, uzyskując  wysokość jaką regularnie skacze na treningach, mogła pokusić się o zwycięstwo w zawodach, niestety spalone próby w kwalifikacjach nie pozwoliły na walkę w finale.
Zawodnicy  w trakcie wakacji, regularnie brali udział w treningach organizowanych przez UKS SOKÓŁ i  dobrze przygotowali się do nadchodzącego sezonu startowego 2016/17. Najbardziej cieszą kolejne rekordy życiowe. W oficjalnych wynikach mityngu, aż trzykrotnie przy nazwiskach naszych zawodników widniał wpis „PERSONAL BEST”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej walki oraz systematyczności  i determinacji podczas treningów.

tekst i foto: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Karol Matyjasik 2016-09-07 12:43