Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

XI Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble 2016-03-17

XI Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble

W sobotę i niedzielę 19 i 20 marca w Ośrodku Rekreacyjno-Turystycznym „Karpik” w Graboszycach został rozegrany XI Ogólnopolski Turniej Doliny Karpia w grze w scrabble. Turniej ten od samego początku zaliczany jest do rankingu Polskiej Federacji Scrabble, w związku z tym biorą w nim udział najlepsi scrabbliści z całej Polski. Tym razem w turnieju uczestniczyło aż 70 zawodników, którzy przez dwa dni rywalizowali o tytuł Mistrza Doliny Karpia na dystansie 12 rund. Wśród graczy znalazło się sześciu Mistrzów Polski z lat 2003-2014. Zwyciężył jeden z nich – Bartosz Morawski z Gliwic, który po dwóch przegranych w dwóch pierwszych partiach wygrał pozostałe dziesięć. Obrońca tytułu Dariusz Kosz z Nysy zajął tym razem dopiero 13 miejsce.

Zwykle o miejsca na podium rywalizowali zawodnicy z dwóch silnych ośrodków scrabble z Warszawy i Krakowa. Po pierwszym dniu rozgrywek na trzech pierwszych miejscach była Warszawa. Ostatecznie jednak medalowe miejsca zajęli scrabbliści z zupełnie innych miejscowości.

4776

Organizatorem turnieju był Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze, a współorganizatorem Stowarzyszenie Dolina Karpia. Podczas sobotniej kolacji nie zabrakło wędzonego karpia. Uczestnicy chwalili warunki do gry i pobytu stworzone przez właściciela i pracowników „Karpika”. Podczas sobotniej kolacji nie zabrakło wędzonego karpia. A miłośnicy scrabble po całodniowych łamigłówkach przy układaniu krzyżówek na planszach urozmaicili sobie wieczór grą w Dixit.

Więcej informacji o grze w SCRABBLE i o turnieju można znaleźć na stronie Polskiej Federacji Scrabble www.pfs.org.pl.

Wprowadził: Karol Matyjasik 2016-03-17 09:53