Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Trzy medale naszych lekkoatletów w Mistrzostwach Krakowa! 2019-05-31

Areną zmagań był stadion  Akademii Wychowania Fizycznego  w  Krakowie! Kto ze znanych mistrzów sportu nie dotknął tego tartanu – zapewne wszyscy.   Otwarte Mistrzostwa Krakowa w wielobojach lekkoatletycznych , w których wzięło udział 19 młodych zatorskich lekkoatletów, zapewne zapamiętamy na długo, a to za sprawą znakomitych wyników. Zawodnicy startowali w biegu sprinterskim – grupa młodsza na 60m, a starsza na 100m i w drugiej dowolnie wybranej konkurencji. W kategorii dzieci młodszych Marcel Piela zdobył brązowy medal w wieloboju – bieg 60m i 300m.  Dawid Korczyk w wieloboju  bieg na 100m i skoku w dal wywalczył wicemistrzostwo Krakowa. Również na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Gałuszka w wieloboju – bieg na 100m i rzucie piłeczką palantową. Już wkrótce młodzi lekkoatleci powalczą o kolejne medale . Tym razem 26 reprezentantów zatorskiego SOKOŁA  w najbliższą sobotę pojedzie na mistrzostwa województwa małopolskiego.

Tekst i foto: Jolanta Kajtoch

Wprowadził: Martyna Kosowska 2019-05-31 08:45