Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Superfarmer w Warszawie 2016-06-23

Superfarmer w Warszawie

Czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zatorze wzięło udział w Ogólnopolskim Finale Turnieju w Superfarmera, który odbył się14 czerwca w Warszawie. Rozgrywki miały miejsce w Muzeum Powstania Warszawskiego, którego niepowtarzalny klimat nawiązywał do ciekawej i niezwykłej historii powstania tej gry. W turnieju uczestniczyło ponad 140 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z ponad 50 szkół z całej Polski. Szkołę w Zatorze godnie reprezentowali najmłodsi uczniowie: Mateusz Nowak, Maciej Nowak i Wiktor Iwanek – z kl.I oraz Nikodem Czerwik z klasy III. Tytuł Superfarmera zdobyła uczennica klasy II szkoły podstawowej w Toruniu ogrywając pozostałych zawodników (dużych i małych). Nasz reprezentant Wiktor Iwanek miał niemałą satysfakcję, gdyż w pierwszej rundzie eliminacji wygrał z samą Mistrzynią. Ponadto został wyróżniony i nagrodzony za ciekawy strój farmera (przyznano tylko dwie nagrody). To była wspaniała przygoda i niezapomniane wrażenia.

foto i tekst: Beata Sopicka

Wprowadził: Karol Matyjasik 2016-06-23 09:04