Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Mistrzostwa województwa małopolskiego 2019-10-01

W minioną sobotę młodzi zatorscy lekkoatleci walczyli o medale w Mistrzostwach województwa małopolskiego w  lekkiej atletyce, które odbyły się  w Krakowie. W zawodach wystartowało 378 uczestników z małopolskich klubów – w tym 16 osobowa ekipa Sokoła Zator. Nasi zawodnicy zdobyli cztery medale. Trzy krążki w sobotę zdobył Maciej Dadaś – srebrny medal  w biegu na 100mpł  i 200pł oraz brązowy wspólnie z kolegami w sztafecie szwedzkiej.  Również Tosi Buassa w biegu płotkarskim na dystansie 200m wywalczył brązowy medal . Dobrze zaprezentował się Jakub Kamiński zajmując IV miejsce w konkurencji pchnięcia kulą i rzutu dyskiem. Miejsce tuż za podium w skoku w dal zajął Dawid Korczyk oraz w rzucie piłeczka palantową Jan Mamoń. W ostatniej konkurencji rozgrywanej na krakowskim stadionie AWF- nasza sztafeta w składzie Jakub Kamiński, Maciej Dadaś, Dawid Korczyk i Tosi Buassa wywalczyła brązowe medale.

Choć dla każdego, kto decyduje uprawiać sport, rezultaty są oczywiście bardzo ważne, to chyba istotniejsza jest sama możliwość rywalizacji z rówieśnikami, zawieranie nowych znajomości oraz dobra zabawa. Nawet jeżeli ktoś ze startujących wczoraj młodych lekkoatletek i lekkoatletów nie zostanie zawodowym sportowcem, to radości z uprawiania sportu nikt im nie zabierze.

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ofertą sportu dla dzieci i młodzieży w UKS SOKÓŁ Zator.