Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie górskim 2016-06-03

Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie górskim

Michał Śliwiński z Sokoła Zator, został Mistrzem Małopolski 2016 w kolarstwie górskim . Tytuł wicemistrza i srebrny medal trafia w ręce Marcina Sermaka, również zawodnika UKS Sokół Zator. W wyścigu wzięło udział 22 kolarzy górskich. Również w kategorii „żak” mieliśmy powód do zadowolenia. Maksymilian Wiśniowski  zdobywa srebrny medal pozostawiając w pobitym polu dwudziestu rywali. W elicie kobiet, Gabriela Wojtyła nie miała sobie równych i pewnie zwyciężyła w swoim wyścigu, po raz kolejny zakładając „Koronę Małopolski”. Najmłodsza nasza reprezentantka, Inez Durlak, zajęła czwarte miejsce w wyścigu dziewcząt kategorii żak.

Zawody odbyły się na stoku narciarskim ośrodka Beskid w Spytkowicach. Kto zna obiekt, może sobie wyobrazić jakiemu zadaniu musieli sprostać zawodnicy, wielokrotnie podjeżdżając całą długość stoku narciarskiego. W przypadku Gabrieli Wojtyły było to 10 podjazdów i trudnych zjazdów na co nasza zawodniczka potrzebowała 1h i 29 min. Kolejna zawodniczka na metę dotarła 11minut później.

Na starcie zabrakło Rity Malinkiewicz i Dagmary Drabik, które z powodzeniem rywalizowały podczas  Mistrzostw Polski AZS w Jeleniej Górze.

tekst i foto: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Karol Matyjasik 2016-06-03 11:55