Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Strona główna / Urząd / Aktualności

Aktualności

Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Małopolski 2017 2017-02-10

Cztery medale zdobyli zawodnicy UKS SOKÓŁ ZATOR w Mistrzostwach Małopolski w lekkiej atletyce. Najlepiej spisała się Ilona Dębska, która w skoku wzwyż ustanawiając rekord życiowy -150 cm pokonała wszystkie rywalki i została Mistrzynią Małopolski. Tego dnia nikt nie pokonał wyżej zawieszonej poprzeczki. Ilona zdobyła również srebrny medal w biegu przez płotki. Na brąz spisali się chłopcy Dawid Śliwiński i Jacek Świętek-w biegu na 60 m w swoich kategoriach wiekowych z nowymi rekordami życiowymi.

Wielu zawodników brało udział w finałach. Jakub Kamiński zajął 5 miejsce w biegu na 60m , na tej samej pozycji w skoku w dal uplasował się Dawid Szymborski. 5 miejsce w konkursie pchnięcia kulą wywalczyła Maja Puziak.

Sekcja lekkiej atletyki, w zatorskim klubie istnieje od roku. Już teraz możemy się chwalić osiągnięciami zawodników a rywale z dużo większym doświadczeniem, zaczynają bacznie przyglądać się postępom reprezentantów Zatorszczyzny.

tekst i foto: Sebastian Żabiński

Wprowadził: Karol Matyjasik 2017-02-10 11:43