Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z witryny, dodaj swój adres e-mail.

Aktualności

UKS SOKÓŁ były gospodarzem V Turnieju Ligowego Kadetek. 2015-01-08

Do rozgrywek przystąpiły 4 zespoły , z MOSIR  Bukowno, Radwansport Kraków, ALPS Wadowice oraz gospodynie z Zatora. Rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym”. Na zatorskiej hali walka toczyła się od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia. Zawodniczki Sokoła pokonały bez problemu drużynę MOSIR Bukowno  oraz ALPS Wadowice. Na drodze do awansu do wyższej ligi stanął już tylko zespół z Krakowa. Po wygranym pierwszym secie dziewczęta już jedną „nogą” awansowały, w drugim secie gra toczyła się punkt za punkt i w końcówce górę wzięły emocje. Przy stanie 1:1 trzeba było rozstrzygnięcia w Tie breaku .  Niestety, jak to w siatkówce bywa –nie zawsze umiejętności stanowią o wyniku. Ponadto  przeciwnik zagrał bardzo dobrze w polu zagrywki a że set krótki , Zatorzanki nie zdołały odrobić strat. Awans wywalczyła drużyna z Krakowa.

Zespół Kadetek  z Zatora po raz pierwszy  uczestniczy w rozgrywkach o Mistrzostwo Małopolski w tej kategorii wiekowej. Mimo    niewielkiego doświadczenia  radzi sobie z bardziej doświadczonymi zespołami. W poprzednich turniejach  zajmował miejsca 2  i 3, pokonując  na wyjeździe KS Bronowiankę    Kraków , dwukrotnie Bukowno oraz zespół ALPS Wadowice.  Przed drużyną jeszcze wiele ligowych meczów. Ten pierwszy sezon na arenach małopolskiej siatkówki młodzieżowej, z pewnością zahartuje naszą drużynę i wzbogaci o wiele nowych doświadczeń sportowych.

Trzymamy kciuki aby dziewczęta na zakończenie rywalizacji zajęły tą upragnioną „jedynkę” – premiowana awansem.